Sağlık Dolu Bir Konaklama

Yeni Nesil Fizik Tedavi

Yurt içinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ihtiyacı olan bireylerin ve yurt dışında tedavi çözümleri arayan diğer ülke vatandaşlarının kaliteli ve doğru tedavi alarak sağlıklarına kavuşmalarına olanak sağlayan merkezimiz; temiz havası, yemyeşil doğasıyla Kızılcahamam’da, güvenilir ve kaliteli hizmeti tecrübe edinmiş Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa & Wellness içerisinde yerini almaktadır.

Misafirlerine eşsiz bir doğa çatısı altında; konforlu konaklama, termal sağlık, fizik tedavi, rehabilitasyon ve güvenli ulaşım imkânlarını birlikte sunmaktadır. Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa & Wellness’in bir sağlık merkezine dönüştürülmesi ile 5 yıldızlı otel konsepti, konaklamalı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkeziyle misafirlere bir arada sunulmaktadır. Eliz Konaklamalı Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, yurt dışı bağlantılarını sağlayarak yabancı misafirlere hizmetini gerçekleştirecek ve Türkiye’nin iç ve dış sağlık turizmine çok ciddi katkılar sağlayarak lokomotif görev üstlenecektir. Yaklaşık olarak 850 m2 alana kurulu olan merkezimiz, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon tedavilerini, alanında uzman doktorları, fizyoterapistleri ve profesyonel kadrosu ile gerçekleştirecek, 20 yataklı ve 20 ayaktan tedavi ünitesi ile hizmet vererek günlük yaklaşık 250 hastanın tedavisi yapılacaktır. Merkezimizin bulunduğu bölgenin eşsiz tabiat güzelliği, termal kaynakları ve hizmet sektöründe sahip olduğumuz uzun yıllara dayanan tecrübemizi, uzman bir tıp kadrosu ile birleştirerek bu alanda en kaliteli hizmeti verme çabasını sürdürmeye devam edeceğiz.

Eliz Konaklamalı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Fizik Tedavi ve Diğer Hizmetlerimiz

Genel Fizik Tedavi

Çoğu zaman bir arada kullanılsa da fizik tedavi ile rehabilitasyon, birbirleriyle yakından ilişkili ancak farklı kavramlardır. Fizik Tedavi fiziksel ve fonksiyonel bozuklukların tanı ve tedavisini kapsar. Vücuda dışarıdan sıcak-soğuk uygulamalar, elektrik akımları, masaj ve egzersiz ile ağrıyı kesmeye yönelik uygulamaları içeren ve kas iskelet sistemi hastalıklarında ya da yararlanmalarında uygulanan çok geniş kapsamlı ilaç dışı bir tedavi şeklidir.

Nörolojik Rehabilitasyon

Stroke (inme,kısmi felç), Omurilik Felci, Parkinson, MS (Multiple Skleroz) gibi çeşitli nörolojik rahatsızlıkların tedavisinde uygulanır. Hastanın fonksiyonel kapasitesini artırmak için, tedavi süreci bütüncül bir yaklaşımla, rehabilitasyon ekibi tarafından yürütülür.

Ortopedik Rehabilitasyon

Ortopedik rehabilitasyon, medikal veya cerrahi tedavi gerektiren kas iskelet sistemi problemlerinde hastada gelişebilecek kas ve eklem sertliklerini gidermeyi ve maksimum fonksiyonel kazanımı hedefleyen tedaviler bütünüdür.

Manuel Terapi

Manuel terapi herhangi bir cihaz ya da makineye kullanmaksızın sadece elle uygulanan bir fizik tedavi şeklidir. Manuel terapi, bazı kas-iskelet yapısında yeterli hareket kabiliyeti ve hareket alanı olmayan eklem rahatsızlıkları olan kişilerin tedavisinde yardımcı olabilir.

Proloterapi

kas-eklem ağrı ve zedelenmeleri için kullanılan tamamlayıcı bir tıbbi tedavi yöntemidir. Proloterapi ile zedelenmiş ya da işlevini yitirmiş eklem, kıkırdak, bağ ve tendonlara bu dokuları yeniden yapılanma ve kendi kendini tamir etmesini sağlayacak bir sıvı karışımı enjekte edilir. Enjekte edilen sıvı uygulandığı bölgede kontrollü küçük bir tahriş oluşturarak iyileştirici maddeler üreten hücrelerin bölünerek çoğalmasını (proliferasyonunu) sağlar.

Hidroterapi

Hidroterapi (su terapisi), suyun fiziksel özelliklerinden faydalanarak hastalıkların ve fonksiyonel kayıpların tedavi edilmesi yöntemidir. Suyun kaldırma kuvvetinin yardımıyla vücudun taşıdığı yük azalır, normalde yapılamayan ya da yaparken çok fazla ağrıya sebep olan hareketlerin yapabilmesi mümkün olur.

Kuru İğneleme

İlaçlı enjeksiyon yöntemlerinden başka ağrılı noktalara, herhangi bir ilaç vermeden yalnızca iğne batırılarak yapılan bir tedavi yöntemi daha vardır. “Kuru iğne tedavisi“ adı verilen bu yöntemde ağrılı bölgeye, ilaç vermeden iğneler batırılıp çıkarılır. Amaç o bölgedeki ağrılı sinir uçlarının hassasiyetini azaltmak ve ağrı iletimini engellemektir.

PRP (Platelet Rich Plasma)

Trombositten zengin plazma PRP(Platelet Rich Plasma) kısmı alınarak tedavi edilmek istenen bölgelere enjekte edilir. Bu sayede bu bölgenin hücrelerini aktive eden growth faktör (iyileştirici tamir edici) salgı sayesinde kök hücre göçü oluşur. Yeni gelen hücreler kollejen sentezini arttırarak dokunun iyileşmesini sağlar.

Ozon Tedavisi

Günümüzde Diyabet (Şeker Hastalığı) Hipertansiyon ve Kronik Hepatit tedavisinde başarılı sonuçlar sağlayan Ozon tedavisi, hücre yenilenmesini hızlandırdığı için eklem ağrıları, kireçlenmeler, bel ve boyun fıtıkları, fibromiyalji gibi rahatsızlıkların tedavisinde genelde uygulanan, klasik fizik tedavi yöntemlerinden (sıcak, soğuk, elektrik akımları, ses dalgaları, vb) çok daha etkili bir tedavidir.

Profesyonel Tıbbi Ekibimizle Tanışın

Uzm. Dr. Gülbüz Samut

Uzman Doktor

Uzm. Dr. Gülbüz Samut Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi   İletişim Bilgileri Telefon : +90 312 810 44 00 Email : gulbuzsamut@elizfiziktedavi.com

Detaylı Bilgi

Fizyoterapist Şuaib Özsoy

Fizyoterapist

Fizyoterapist Şuaib Özsoy Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İletişim Bilgileri Telefon : +90 312 810 44 00 Email : suaibozsoy@elizfiziktedavi.com

Detaylı Bilgi

Fizyoterapist Elif Nur Muslu

Fizyoterapist

Fizyoterapist Elif Nur Muslu Gazi Üniversitesi İletişim Bilgileri Telefon : +90 312 810 44 00 Email : elifnurmuslu@elizfiziktedavi.com

Detaylı Bilgi

Fizyoterapist Duygu Özsoy

Fizyoterapist

Fizyoterapist Duygu Özsoy Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İletişim Bilgileri Telefon : +90 312 810 44 00 Email : duyguozsoy@elizfiziktedavi.com

Detaylı Bilgi

Randevu ve sorularınız için bizi arayın...