• Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma - 08:00 - 18:00, Cumartesi - Pazar - 08:00 - 14:00
Fzt. Zafer Aksungur
Fzt. Zafer Aksungur
Manuel Terapist

İlkokulu Adana’da, ortaokul ve lise öğrenimini Hatay’da tamamladıktan sonra 2000 yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulunu kazanarak üniversite hayatına başlayan K. Zafer Aksungur üniversite yılları boyunca;

2001

AİBÜ Yaratıcı Drama Topluluğu’nun kurulmasında aktif görev aldı.

2002

AİBÜ Yaratıcı Drama Topluluğu’nun düzenlediği“… Ve Değirmen Dönerdi” adlı tiyatro oyununda oyuncu ve teknik amir olarak görev aldı.

Yine 2002 yılında “…Ve Değirmen Dönerdi” adlı tiyatro oyunu ile Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde düzenlenen Tiyatro Şenliğine katıldı.

Bolu Belediyesi tarafından organizasyonu yapılan Gençlik Şöleninde sunuculuk yaptı.

12 Aralık 2002 de Bolu Koru Hotel’ de büyük bir üniversite partisi düzenledi. “Fantastik Parti” adını verdiği bu parti ile hem AİBÜ K.D. Fizik Ted. Ve Reh. Y.O. Öğrenci Topluluğu ismini duyurdu hem de öğrenci topluluğuna iyi bir gelir elde edildi.

2003

Turgut Özakman’ ın “Bir Şehnaz Oyun” adlı tiyatro oyununda oyuncu, teknik amir ve koreografist olarak görev aldı.

Turgut Özakman ile aynı sene bir söyleşi düzenlenmesinde aktif rol aldı.

“Fantastik Parti 2” yi organize etti ve ilkinden daha fazla bir katılım sağlandı.

Geleneksel AİBÜ Bahar Şenlikleri’nde aktif rol alarak “Bulutsuzluk Özlemi” adlı grubun konserinin organizasyonunda önemli bir görev üstlendi ve grubun solisti tarafından tedavisinde en iyi ilerlemeyi kaydeden serebral paralizili hastaları Fırat Işıkyıldız ‘ a hediyesi verildi.

Bu konser süresince AİBÜ K.D. Fizik Ted. Ve Reh. Y.O. Öğrenci Topluluğu’ nun afişleri ve sloganları platformun önünde yer aldı ve öğrenci topluluğu için iyi bir tanıtım oldu.

2003 yılının Avrupa Özürlüler Yılı olması dolayısıyla ve Prof. Dr. Ferda Dokuztuğ’un önerisi ve desteğiyle zihinsel ve fiziksel engelli çocuklardan oluşan tiyatro kulübünü kurdu ve yaz aylarında bu proje için oyuncu seçmelerine başladı.

Ve 2003 yılının Eylül ayında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu ve Özel Eğitim bölümü öğrencilerinden oluşan ekip ve birçok profesyonel insanın desteğiyle çalışmalarına başladı

2004

27 Mart 2004 “Dünya Tiyatrolar Günü” nde K. Zafer Aksungur’ un yönetmenliğini yaptığı “Küçük Balık” adlı tiyatro oyunu zihinsel ve fiziksel engelli çocuklar tarafından başarıyla sahnelendi.İnsanların ayakta alkışladığı bu oyun daha sonra

23 Mayıs 2004 yılında içlerinde “Suna Pekuysal, Uğur Böceği Yalçın Özden ve birçok profesyonel tiyatro grubunun da davet edildiği Adapazarı Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “GELENEKSEL III. TİYATRO GÜNLERİ” ne davet edildi. Bu festivalde 2 ödül alan oyunda oyunun yönetmeni K. Zafer Aksungur’a da bir teşekkür plaketi verildi.

2004 yılında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü III. Sınıf öğrencileri tarafından “En Organizatör” seçildi.

2004 yılının yaz aylarında ilk oyunun devamı niteliğini taşıyan “Küçük Balık (2) Yelkenler Fora” adlı tiyatro oyununun hazırlıklarına başladı. Bu oyunun ilkinden tek farkı üniversite öğrencileri ile zihinsel ve fiziksel engelli çocuklar bir arada rol alacaklardı.

2005 – 2006

2005 yılında K. Zafer Aksungur’ un senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı “Küçük Balık (2) Yelkenler Fora” izleyiciyle buluştu ve ilk oyundan çok daha fazla ilgi gördü.

9-14 Mayıs 2005 tarihlerinde Bolu’da düzenlenen “İzzet Baysal’ a Şükran Günleri” kapsamında “Küçük Balık (2) Yelkenler Fora” Bolu halkıyla buluştu ve büyük alkış aldı.

“Küçük Balık (2) Yelkenler Fora” adlı tiyatro oyunundaki senaryosuyla çevre kirliliğini eleştirdiğinden ve insanları bu konuda duyarlı olmaya davet ettiği için K. Zafer Aksungur, oyuncular ve tiyatroda emeği geçen herkese Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (Bolu Şubesi) tarafından teşekkür belgeleri verildi.

2005 yılının Haziran ayında Gözde Akkılıç adlı serebral paralizili çocuğun hayat Hikayesini ve sp ile mücadelesini anlattığı kitabının tanıtımı ve söyleşi için AİBÜ Pembe Salonda söyleşi düzenledi

2005 yılının Ekim ayında Adana Özel Nobel Tıp Merkezi’nde fizyoterapist olarak göreve başladı.

2007

Fizyoterapistlik mesleğini insanlara daha iyi tanıtabilmek ve fizyoterapi öğrencilerinin, fizyoterapistlerin ve hastaların yararlanabileceği bir site olan www.fizyoterapistim.net i kurdu

2008

1Kasım 2008 tarihindeTürkiyenin ilk fizyoterapi dergisi “FizyoAktif” i kurdu. Şuan bu derginin editörlüğünü yapmaktadır.

2010

1 Ocak 2010 tarihinde farklı bir konsept anlayışıyla “Fizyoform Sağlıklı Yaşam Merkezi” ni kurmuştur.

Amerika’nın önde gelen manuel terapi okullarından Hands on Seminars’ in Türkiye’deki partneri ve eğitmeni olmuştur.

2011

PERFORMİNG ARTS PHYSİCAL THERAPY / THE PİLATES STUDİO® OF LOS ANGELES,USA) DAN CERTIFICATED PILATES MAT INSTRUCTOR UNVANI ALMISTIR.

Üye Olunan Sivil Toplum Örgütleri

 

Türkiye Fizyoterapistler Derneği (TFD)

Hands on Seminars Gold Partner USA

Aldığı Sertifikalar ve Katılım Belgeleri

 

PILATES MAT EXERCISES (16-17 SEPTEMBER 2007)

OSTEOPATIC MANUEL THERAPY TECHNIQUES OF THE LUMBAR SPINE AND ILIOSACRAL JOINT (14-15 APRİL 2007)

DENGE BOZUKLUKLARI VE REHABİLİTASYONU (PANEL) (9 JUNE 2007)

IV. CONGRESS OF ASSOCIATION OF SPORTS PHYSIOTHERAPISTS (ISTANBUL) (18-20 OCTOBER 2007)

KINESIOTAPE BASIC COURSE (A-B) 9-10 FEBRUARY 2008

THERABAND ACADEMY COURSE – MARCH 8-9 2008 (BANDS,BALLS & BALANCE – WORKSHOP)

MULLIGAN KONSEPT (A+B) MODUL 1-4 MAY 2008

SPORCULARDA LUMBAL BÖLGE PROBLEMLERİNE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR – SEMPOZYUM (7 HAZİRAN 2008 -ANKARA

PİLATES MAT I MODULE – BALANCED BODY UNİVERSTY – 17-18-19 JULY 2008 – ANKARA

MULLIGAN KONSEPTI C MODULE – 18-19 NİSAN 2009 – ADANA

AYAK REFLEKSOLOJİ KURSU – 31 EKİM – 1 KASIM 2009 -ANKARA

PİLATES REFORMER 1 – 18-20 ARALIK 2009

REFLEXOLOGY COURSE – THE CENTRAL LONDON COLLEGE OF REFLEXOLOGY

MANUEL TERAPY COURSE MODULE A – HANDS ON SEMİNARS – 23-26 EYLÜL 2010

13. FİZYOTERAPİ’DE GELİŞMELER SEMPOZYUIMU – 7-9 EKİM 2010

PİLATES MAT BASİC – (MELİNDA BRYAN- PERFORMİNG ARTS PHYSİCAL THERAPY / THE PİLATES STUDİO® OF LOS ANGELES,USA)

PİLATES MAT İNTERMEDİATE -(MELİNDA BRYAN- PERFORMİNG ARTS PHYSİCAL THERAPY / THE PİLATES STUDİO® OF LOS ANGELES,USA)

PİLATES MAT ADVANCED -(MELİNDA BRYAN- PERFORMİNG ARTS PHYSİCAL THERAPY / THE PİLATES STUDİO® OF LOS ANGELES,USA)

MANUEL TERAPY COURSE MODULE B – HANDS ON SEMİNARS – 27-30 OCAK 2011

MASTER CERTİFİCATED İN MANUAL THERAPY DİPLOMA – 30 OCAK 2011

CERTIFICATED PILATES MAT INSTRUCTOR – 15 MART 2011 – PERFORMİNG ARTS PHYSİCAL THERAPY / THE PİLATES STUDİO® OF LOS ANGELES,USA)

2010 yılında kurulan FizyoForm’un Türkiye’de 9 şubesi bulunmaktadır. Kısa sürede Türkiye’de tanınan bir marka haline gelmiştir.

 

Fzt. K. Zafer Aksungur , FizyoForm İstanbul (Merkez) de daha çok bulunsa da düzenli aralıklarla tüm şubelerini ziyaret etmektedir.

 

Manuel Terapi ve Klinik Pilates konusunda uluslararası kurs verme yetkisine sahiptir ve bu konuda fizyoterapistlere eğitimlerine devam etmektedir.

 

2019 yılında kendisinin geliştirmiş olduğu özel bir Manuel Terapi konseptinin eğitimlerini verecektir.